Nordpeis Atlanta vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta er en mindre peisovn i ovale former og med passende buet dør. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Atlanta er en mindre peisovn i ovale former og med passende buet dør. Til tross for størrelsen er nominell effekt solide 5 kW, så denne varmer godt! Designet er tidløst og lekkert, av sorten som vil løfte inntrykket i ethvert rom.
Atlanta kan plasseres i hjørne, langs vegg eller frittstående. Den har integrert luftspyling av glasset for å minimere problemer med sotet glass. Den er selvsagt rentbrennende og har mulighet for tilkobling til friskluft. Omrammingen leveres umalt, men er på bildet vist hvitmalt.
Spesifikasjoner
| Effekt | 4–8 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 5 kW |
| Virkningsgrad | 79.3 % |
| Materiale | ShapeStone |
| Høyde | 1185 mm |
| Bredde | 531 mm |
| Dybde | 516 mm |
| Vekt | 323 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Atlanta Høy vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta leveres i to høyder, denne er noe høyere enn den «vanlige» Atlanta. Se spec, mål og produktdata på…
nordpeis
Nordpeis Denver vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 7 kW, shapestone. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…