Dovre Phoenix vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 9 kW, stopejern. Dovre Phoenix er en rentbrennende innsats beregnet for å kunne erstatte peisinnsatsen av typen Dovre 2000, som ble…
Dovre Phoenix er en rentbrennende innsats beregnet for å kunne erstatte peisinnsatsen av typen Dovre 2000, som ble produsert på 70- og 80-tallet. Dovre Phoenix er selvsagt rentbrennende og topp moderne, og således kan du få oppgradert dit gamle ildsted på en tilfredsstillende måte.
Dovre Phoenix kan leveres med monteringsbrett, bensett og monteringssett for installering i åpen grue.
Spesifikasjoner
| Effekt | 3–11 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 9 kW |
| Virkningsgrad | 80 % |
| Materiale | Stopejern |
| Høyde | 538 mm |
| Bredde | 725 mm |
| Vekt | 90 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
| Røykuttak | Topp og Bak |
Andre modeller fra Dovre
dovre
Dovre 425 Cb vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. DOVRE 425 CB minner om flotte gamle støpejernsovner fra forrige århundre. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
dovre
Dovre LEON LEG / Astro 4 leg vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. Design og Stil Dovre Leon er en vedovn som kombinerer et elegant og moderne design med en imponerende funksjonalitet.…
dovre
Dovre PEGASUS LEG / Astro 3 leg vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. Dovre Pegasus Leg er en vedovn med et moderne og stilrent design som passer inn i et bredt spekter av interiører. Se…