Nordpeis PRAHA – fra Nordpeis vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Praha er en flott peis med innsyn mot flammene fra tre sider. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Praha er en flott peis med innsyn mot flammene fra tre sider. Både integrert vednisje og luftspyling leveres som standard til denne modellen. Designet er typisk for Nordpeis, med stramme linjer og nydelige proporsjoner. Peisen er beregnet til plassering langs vegg, og med integrert brannmur, står du fritt til å plassere den mot vegg i brennbart materiale. Peisen kommer i to versjoner, høy og lav type, og du kan velge mellom sort eller hvit dørramme.
Selve omrammingen leveres umalt, og er vist i hvit på bildet her.
Tekniske data
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 5.4 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 81.9 % |
| Materiale | ShapeStone Light |
| Høyde | 1750 mm |
| Bredde | 554 mm |
| Dybde | 463 mm |
| Vekt | 317 kg |
| Vedlengde | 40 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…
nordpeis
Nordpeis Cannes vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Nordpeis Cannes er en mellomstor peis som vil løfte enhver stue. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
nordpeis
Nordpeis Duo 1 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Duo 1 er designet av Ingvild W. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.