Nordpeis Denver vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 7 kW, shapestone. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Solid! Er kanskje det første du tenker når du ser ildstedet Denver. Denver er en stor peis i romslige former og solid utførelse. Den leveres i to utgaver, venstre og høyre vendt. Denver har hjørneinnsats med glass på to sider, og som alle ovner fra Nordpeis har den ingen hjørnelist som hindrer godt innsyn til flammene.
Denver leveres med vednisje og benk. Et flott møbel som vil gjøre seg i ethvert rom. Nominell effekt er 7 kW, og denne tar ved på inntil 40 cm. Omrammingen leveres umalt, men her vises den i hvit.
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 7 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 78 % |
| Materiale | ShapeStone |
| Høyde | 1476 mm |
| Bredde | 1347 mm |
| Dybde | 981 mm |
| Vekt | 515 kg |
| Vedlengde | 40 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak, Side |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Atlanta Høy vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta leveres i to høyder, denne er noe høyere enn den «vanlige» Atlanta. Se spec, mål og produktdata på…
nordpeis
Nordpeis Atlanta vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta er en mindre peisovn i ovale former og med passende buet dør. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…