Nordpeis Monaco vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 8 kW, shapestone light. Monaco er en stor, stilren og kubisk peis fra Nordpeis. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Monaco er en stor, stilren og kubisk peis fra Nordpeis. Innsatsen er plassert lavt i innrammingen, noe som gir et mer tradisjonelt uttrykk. For et mest mulig stilrent design har Nordpeis valgt å utforme denne peisen i ShapeStone og skjule ventilene i sokkelen. Selve peisen er svært eksklusiv, med en smidig heve/senkedør i glass. Monaco har ekstra godt innsyn til flammene, da den har innsyn fra tre sider uten skjøter mellom glassene. Den har integrert brannmur, luftspyling av glass og mulighet for frisklufttilførsel. Peisen kan leveres med vednisje og topplate som tilbehør.
Denne peisen kan også leveres med innsatsen plassert høyere i innrammingen, og i ulike variasjoner med vednisje og sidebenk. Dette er en relativt stor peis, med vekt på nesten 300kg, denne passer etter vår mening spesielt godt i en moderne og romslig stue. Samtidig har den tradisjonelle elementer ved seg, så man kan også se for seg at den passe meget bra i mer tradisjonelle rom.
Tekniske data
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 8 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 80 % |
| Materiale | ShapeStone Light |
| Høyde | 1680 mm |
| Bredde | 770 mm |
| Dybde | 500 mm |
| Vekt | 271 kg |
| Vedlengde | 50 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Chicago Ii vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 7 kW, shapestone light. Chicago er en høy kvadratisk peis med innsyn fra to sider. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
nordpeis
Nordpeis MONACO BENK – fra Nordpeis vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 8 kW, shapestone light. Monaco Benk er en stor, nærmest tradisjonell peis, i moderne og rent formspråk. Se spec, mål og produktdata…
nordpeis
Nordpeis Monaco Høy vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 8 kW, shapestone light. Monaco Høy er en Monaco peis med innsatsen plassert høyere i innrammingen. Se spec, mål og produktdata på…