Nordpeis Duo 6 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Kleberstein på 5.4 kW, shapestone light. Duo 6 er en versjon i Duo serien med kleberstein for varmelagring. Se spec, mål og produktdata på…
Duo 6 er en versjon i Duo serien med kleberstein for varmelagring. Duo ovnene er designet av Ingvild W. Mørk og Karoline Bommen. DUO 2 har høy dør med stort glass, og den har kleberstein langs sidene fra gulv til topp. Her får du flott innsyn til flammebildet og flott skandinavisk design i samme pakke. Duo 6 kan plasseres i hjørne eller langs rett vegg. Duo 6 er en konveksjonsovn, den er utstyrt med luftspyling av glasset for å unngå sot og den har mulighet for friskluftstilførsel. DUO 6 har en nominell effekt på 5 kW og virkningsgrad på 80 %.
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 5 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 80.4 % |
| Materiale | Kleberstein |
| Høyde | 1275 mm |
| Bredde | 475 mm |
| Dybde | 365 mm |
| Vekt | 150 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Atlanta Høy vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta leveres i to høyder, denne er noe høyere enn den «vanlige» Atlanta. Se spec, mål og produktdata på…
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…
nordpeis
Nordpeis Cannes vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Nordpeis Cannes er en mellomstor peis som vil løfte enhver stue. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.