Nordpeis Odense vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Odense har innsyns fra to sider og egner seg for plassering både i hjørne og mot rettvegg. Se spec, mål og…
Odense har innsyns fra to sider og egner seg for plassering både i hjørne og mot rettvegg. Peisen leveres med vednisje som standard, og selve innsatsen har vinklet glass uten skjøte. Dette gir stor åpenhet og godt innsyns mot flammene, en detalj vi syns fungerer meget bra designmessig. Peisen gir et solid inntrykk, men er smal i utførelse og tar dermed ikke så mye plass. Odense har de samme stramme linjene som vi er vant med fra peisene fra Nordpeis. Et virkelig flott ildsted!
Selve omrammingen leveres umalt som standard, på bildet her er den vist i hvit.
Tekniske data
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 6 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 80 % |
| Materiale | ShapeStone Light |
| Høyde | 1790 mm |
| Bredde | 500 mm |
| Dybde | 500 mm |
| Vekt | 253 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…
nordpeis
Nordpeis Cannes vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Nordpeis Cannes er en mellomstor peis som vil løfte enhver stue. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
nordpeis
Nordpeis Duo 1 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Duo 1 er designet av Ingvild W. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.