Rais Q-Be vedovn — spec og mål
Vedovn fra Rais på 5.4 kW, shapestone light. Q-Be er enda en kubisk peisovn fra Rais, men denne gang med en «vri». Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Q-Be er enda en kubisk peisovn fra Rais, men denne gang med en «vri». Q-Be har stort flott hjørneglass, som gir flott innsyn til flammene. Og «vrien» med Q-Be er at du bokstavelig talt kan vri eller vende den i den retningen du ønsker. På den måten kan du se flammebildet fra flere steder i rommet. Et snedig og spenstig design som vil heve inntrykket i mange stuer. Det eneste vi stusser på er navnet, burde den ikke hete Q-Vri?
Q-Be kan leveres med topp og varmelagrende stein som ekstrautstyr. Nominell effekt er oppgitt til 5,9 kW, så denne gir virkelig god varme. Virkningsgrad er 80 %.
Spesifikasjoner
| Effekt | 4–8 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 5.9 kW |
| Virkningsgrad | 80 % |
| Høyde | 1370 mm |
| Bredde | 370 mm |
| Dybde | 370 mm |
| Vekt | 135 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
Andre modeller fra Rais
rais
Rais Nexo 140 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Rais på 5.4 kW, shapestone light. Nexo 140, fra Rais, er en peisovn i enkel, men moderne stil. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
rais
Rais Viva L 120 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Rais på 5.4 kW, shapestone light. Viva L 120 er en flott, liten vedovn i runde former. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
rais
Rais 600 Art vedovn — spec og mål
Rais 600 Art er en designvennlig vedovn fra Rais — kompakt format med 64 cm høyde uten sokkel og 6,7 kW nominell effekt. Tilgjengelig med valgfritt sokkel…