Nordpeis BOX vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW. BOX serien fra Nordpeis er et spennende og innovativt modulsystem som gir deg mulighet til å kombinere vedovnen din med…
BOX serien fra Nordpeis er et spennende og innovativt modulsystem som gir deg mulighet til å kombinere vedovnen din med hyller og skuffer. De fleste ved og peisovner er beregnet på å være frittstående. Dette innebærer i noen tilfeller at de tar mer plass enn man ønsker. Spesielt i mindre rom eller stuer. BOX systemet, som kombinerer vedovn med lagring, er svært effektivt i så måte. Modulsystemet er fleksibelt og du bestemmer selv hvor mye lagringsplass du ønsker. Det finnes flere forskjellige moduler, og du kan få fronter i forskjellige utførelser. Selve innsatsen kan du også få i forskjellige utgaver, venstre og høyre vendt eller med innsyn fra tre sider. Samlet sett, et flott system som løser flere oppgaver enn bare oppvarming.
BOX systemet kan installeres mot hjørne, langs vegg eller man kan bruke systemet som romdeler. BOX leveres med innsatsen N-20A, en hjørneinnsats, eller N-20U som har glass på tre sider og dermed egner seg for plassering langs rett vegg. Innsatsene er selvsagt topp moderne med luftspyling av glasset for å slippe sot, den tar ved på opptil 40 cm og nominell effekt er 5,4 kW.
Spesifikasjoner
| Effekt | 4.5–9 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 5.4 kW |
| Virkningsgrad | 81.9 % |
| Høyde | 1445 mm |
| Bredde | 542 mm |
| Dybde | 463 mm |
| Vekt | 213 kg |
| Vedlengde | 40 cm |
| Røykuttak | Topp, Bak, Side |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Nordpeis
nordpeis
Nordpeis Atlanta Høy vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5 kW, shapestone. Atlanta leveres i to høyder, denne er noe høyere enn den «vanlige» Atlanta. Se spec, mål og produktdata på…
nordpeis
Nordpeis Brage vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 6 kW, shapestone light. Brage er en tradisjonell peisovn, beskrevet som en hyttepeis av Nordpeis selv. Se spec, mål og produktdata…
nordpeis
Nordpeis Cannes vedovn — spec og mål
Vedovn fra Nordpeis på 5.4 kW, shapestone light. Nordpeis Cannes er en mellomstor peis som vil løfte enhver stue. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.