Dovre 100/120 Cbs vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 5.3 kW, stopejern. Dovre 100 CBS er en liten vedovn i typisk tradisjonell stil. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Dovre 100 CBS er en liten vedovn i typisk tradisjonell stil. Dette er vedovnen som virkelig skinner i riktig miljø. 100 CBS er det minste ovnen i porteføljen til Dovre, men nominell effekt er likevel smått voksne 5,3 kW. Så denne ovnen har ingen problem med å varme opp de fleste hus og hytter.
Til tross for det tradisjonelle designet er Dovre 100 CBS selvsagt like rentbrennende og teknisk moderne som resten av ovnene til Dovre. 100 CB kan leveres med en etasje, og blir da en liten elegant etasjeovn, Dovre 120 CBS.
Dovre 100 CBS kan leveres med røykuttak for toppmontering, dersom det er ønskelig.
Spesifikasjoner
| Nominell effekt | 5.3 kW |
|---|---|
| Virkningsgrad | 71.6 % |
| Materiale | Stopejern |
| Høyde | 620 mm |
| Bredde | 340 mm |
| Dybde | 515 mm |
| Vekt | 58 kg |
| Vedlengde | 30 cm |
| Røykuttak | Topp, Sider og Bak / Topp og Sider |
| Røykrør | 125 mm |
Andre modeller fra Dovre
dovre
Dovre 40/45 Cbs vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 6 kW, stopejern. Dovre 40 CBS er en elegant i meget tradisjonelt format. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
dovre
Dovre Vintage 30 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 5 kW, stopejern. Dovre Vintage 30 er en vedovn som kombinerer klassisk retro-design med moderne funksjonalitet. Se spec, mål og…
dovre
Dovre Zen 100 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 4.75 kW, stopejern. Dovre Zen 100 er en flott høy peis med dør i front. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.