Dovre 40/45 Cbs vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 6 kW, stopejern. Dovre 40 CBS er en elegant i meget tradisjonelt format. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
Dovre 40 CBS er en elegant i meget tradisjonelt format. Men til tross for det nostalgiske ytre, er dette en moderne rentbrennende vedovn som tilfredstiller dagens strenge krav til effektivitet. Dovre 40 CBS har glass i dør og motivet på siden er hentet fra Bukkene Bruse. Døren i front har glassvinduer som gir fint innsyn til bålet. I det rette rommet vil denne peisen virkelig være prikken over i’en!
Det kan være verdt å legge merke til at dette er en peis med nominell effekt på hele 6 kW, og tar ved på opptil 40 cm.
Ovnen leveres i lakkert utgave. Kan leveres med 1 eller 2 kokeplater som ekstrautstyr. Den kan også leveres med en etasje (1000 W). Etasjeovnen har betegnelsen 45 CBS og består av Dovre 40 CBS med etasje 5 T på toppen.
Spesifikasjoner
| Effekt | 2–8 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 6 kW |
| Virkningsgrad | 84 % |
| Materiale | Stopejern |
| Vekt | 95 kg |
| Vedlengde | 40 cm |
| Røykuttak | Topp, Side og Bak / Topp og Side |
| Røykrør | 125 mm |
Andre modeller fra Dovre
dovre
Dovre Tai 35 Wt vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 7 kW, stopejern. Dovre Tai 35 WT er en vedovn som kombinerer elegant design med robust funksjonalitet. Se spec, mål og produktdata på…
dovre
Dovre Vintage 30 vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 5 kW, stopejern. Dovre Vintage 30 er en vedovn som kombinerer klassisk retro-design med moderne funksjonalitet. Se spec, mål og…
dovre
Dovre 2200 Cb vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 7 kW, stopejern. Dovre er spesielt flinke til å ta vare og modernisere designet til eldre vedovner i sine produkter. Se spec, mål og…