Dovre 425 Cb vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. DOVRE 425 CB minner om flotte gamle støpejernsovner fra forrige århundre. Se spec, mål og produktdata på Peisovn.no.
DOVRE 425 CB minner om flotte gamle støpejernsovner fra forrige århundre. Men den har store vindu i front som gir flott innsyn til ilden. Og til tross for det tradisjonelle utseendet er 425 CM en topp moderne, rentbrennende vedovn.
Sideplatene har vaffelmønster og peisen har en stor flott glassdør med spesielle sprosser. Beina kan justeres opptil 8 cm, noe som gjør den lett å tilpasse eksisterende hull i skorsteinen. Trekkventilen foran er enkel å betjene og innvendig askeskuff er skjult bak døren.
DOVRE 425 CB er en større utgave av 250 CB
Spesifikasjoner
| Effekt | 3–9 kW |
|---|---|
| Nominell effekt | 8 kW |
| Virkningsgrad | 78.8 % |
| Materiale | Stopejern |
| Høyde | 805 mm |
| Bredde | 550 mm |
| Dybde | 445 mm |
| Vekt | 129 kg |
| Vedlengde | 40 cm |
| Røykuttak | Topp og Bak |
| Røykrør | 150 mm |
Andre modeller fra Dovre
dovre
Dovre LEON LEG / Astro 4 leg vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. Design og Stil Dovre Leon er en vedovn som kombinerer et elegant og moderne design med en imponerende funksjonalitet.…
dovre
Dovre PEGASUS LEG / Astro 3 leg vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 8 kW, stopejern. Dovre Pegasus Leg er en vedovn med et moderne og stilrent design som passer inn i et bredt spekter av interiører. Se…
dovre
Dovre Tai 35 Wt vedovn — spec og mål
Vedovn fra Dovre på 7 kW, stopejern. Dovre Tai 35 WT er en vedovn som kombinerer elegant design med robust funksjonalitet. Se spec, mål og produktdata på…